Skip Navigation
 

materiály


Koberce

V našom internetovom obchode Vám ponúkame jedine ručne tkané koberce, pri výrobe ktorých sa využíva 100% bavlna a u niektorých typov kobercov je použitý umelý materiál. Základnými farbami sú biela a krémová. Ako doplnkové používame hnedú, sivú, modrú, zelenú, bordovú, oranžovú a čiernu. V jednej farbnej "niti" môžu byť zapletené tenké nite s inou farbou, tie dodajú kobercu jemný odtieň (môžete to vidiet na detailných obrázkoch kobercov).
Koberce a rohožky majú štandardnú šírku 70cm, sú rozdelené podľa dĺžky, koberce na 100cm, 120cm, 150cm a 180cm a rohožky na 30cm, 50cm a 70cm. Hmotnosť je 1 - 1,5kg na 100cm pri štandardnej šírke 70cm.
Ak máte záujem o iné rozmery, napíšte nám.

Ošetrovanie bavlnených kobercov: odporúčame prať na 40°C, možnosť chemického čistenia, nepoužívať bieliace prostriedky, nežehliť, nesušiť v sušičke, ale voľne prevesené, po vysušení odporúčame koberce pár krát vyprášiť - pekne sa narovnajú a vyprášia sa zbytky chĺpkov. Pri prvom praní môžu jemne farbiť, hlavne viac farebné koberce, preto odporúčame prať pri nižšej teplote alebo ručne.

Keramika

Základnou surovinou pri výrobe keramiky je klasická hrnčiarska hlina. Môže mať rôzne sfarbenie. Podľa želaného výrobku sa hlina buď točením na kruhu vytvaruje do požadovaného tvaru alebo sa vypracuje ručne, prípadne sa vtláča do pripravenej formy. Takto pripravný výrobok necháme vyschnúť a potom vypáliť pri teplote okolo 900°C. Výrobok je tak hotový, pripravený na ďalšie spracovanie - maľovanie, zdobenie alebo glazúrovanie. Glazúra sa nanáša na vypálenú keramiku a opäť sa dá vypáliť zhruba okolo 980 - 1200°C. Glazúrovaná keramika je odolná voči vode, dobre znáša vysoké teploty (používa sa pri výrobe kuchynského riadu) a krásne sa leskne.
V prípade záujmu, vieme vyrobiť keramiku aj na želanie. Ak máte záujem, napíšte nám.


Ošetrovanie: keramika je nenáročný materiál na čistenie, od prachu stačí pretrieť suchou alebo vlhkou handričkou.

Dečky a obrúsky

Naši dodávatelia vyrábaju dečky a obrúsky z bavlnených nití. Dečky a obrúsky su vyrábané ručne a teda precízne.

Ošetrovanie: bavlnene dečky a obrúsky odporúčame prať ručne pri nízkych teplotách, bez použiatia aviváže. Po vypratí dôkladne naškrobiť. Sušiť na rovnej podložke, najideálnejšie je natiahnuť dečku resp. obrúsok na špendlíky a tak nechať vysušiť.